Lwówek Śląski

Lwówek Śląski- położona w Dolinie Bobru Kraina Agatów,nieskażonej przyrody i tysiącletniej historii urzeka pięknem i bogactwem form przyrody. Liczne dobrze zachowane zabytki stanowią doskonałe świadectwo bogatych dziejów miasta. Na terenach gminy wytoczono prawie 100km szlaków rowerowych i 130km pieszych. Dzięki bogatym złożom agatów i cyklicznej imprezie- Lwóweckie Lato Agatowe- w połowie lipca Lwówek Śląski zmienia się w mineralogiczną stolice Polski. Zabytki i miejsca które trzeba zobaczyć!!!

Ratusz we Lwówku Śląskim -perła architektoniczna wśród budowli tego typu.

Historia ratusza w Lwówku Śląskim sięga XII wieku kiedy to budynek wzniesiony za panowania księcia Bolesława Rogatkę pełnił rolę Domu Kupców. Ratusz rozbudowano na początku XVI wieku dobudowując miedzy innymi wieżę. Dzisiejszy wygląd to efekt prac z początków XX wieku. W ratuszu mieści się Muzeum Regionalne. Będąc w Lwówku koniecznie trzeba wejść do środka i zobaczyć dobrze zachowane wykończenie wnętrz.

Najstarszy browar w Polsce

Piwo w Lwówku Śląskim warzone jest od 1209 roku. Do dziś powstaje ono zgodnie z tradycyjnymi recepturami, dzięki czemu uznawane jest za jedno z najsmaczniejszych piw w Polsce. Lwówek Śląski otrzymał prawa miejskie i przywilej warzenia piwa w 1209 r. od Henryka I Brodatego. Zgodnie z prawem miasto miało monopol na sprzedaż swojego trunku w promieniu jednej mili, co prowadziło do zatargów z browarami szlacheckimi innych miast. W 1580 r. swój browar uruchomił tu Ewangelicki Zakon Joannitów będący protestanckim zakonem rycerskim. Legenda głosi, że raz w kadzi utopił się zakonnik, a uważone wówczas piwo było nad wyraz smaczne. Konsumenci zaczęli się więc domagać, aby już zawsze do piwa „zakonnego braciszka dodawać”.

Wieża bramy Lubańskiej

Wieża bramy Bolesławieckiej- fortyfikacje miejskie, ciąg murów obronnych Lwówka Śląskiego jest jednym z najlepiej zachowanych na Dolnym Śląsku. Na jednej z wież znajduje się punkt widokowy z którego można podziwiać zacny widok miasta jak i okolicy.

Kościoły Lwówka Śląskiego

parafialny Wniebowzięcia NMP, św. Franciszka z Asyżu-są niezwykłymi pamiątkami historii. Lwóweckie świątynie reprezentują wszystkie style i epoki budownictwa sakralnego i są dowodem wyjątkowej historii tej ziemi.

Szwajcaria Lwówecka i Skała z Medalionem

należą do wspaniałych skalnych pomników przyrody. Szwajcaria Lwówecka zwana również Lwóweckimi Skałami to grupa skał z piaskowca podobnych do tych jakie możemy spotkać w Górach Stołowych, ale o mniejszych rozmiarach. Mimo tego są to największe piaskowce w całych Sudetach poza tymi występującymi właśnie w Górach Stołowych.

We Lwówku Śląskim i w najbliższych okolicach miasta nie brakuje okazałych pałaców i zamków z barwną przeszłością, od ruin średniowiecznego Zamku Błotnego w Radłówce, przez renesansowy pałac w Płakowicach, orginalny zespół pałacowy w Brunowie, aż do charakterystycznego pałacu Hohenzollerów w centrum miasta- dziś siedziby władz miasta.

Hotel na nartyHotel MadelaineHotel w górach Lwówek Śląski

+48 501 069 420

kontakt@hotel-madelaine.pl

design LEMONPIXEL.pl   /   booking HOTRES.pl