Atrakcje w okolicy

Zamek Legend Ślaskich

jest to magiczne miejsce znajdujące się na drodze w kierunku Jeleniej Góry w miejscowości Pławna. Na miejscu można zobaczyć nie sam Zamek czy muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych jak również przenieść się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu. W trzech pracowniach mogą Państwo odrywać tajniki malarstwa, litografii , kowalstwa i ceramiki. Galeria autorska prowadzona przez artystę plastyka Dariusza Milińskiego, zaprasza do obejrzenia obrazów, "pobycia" przy stole i rozmów niekoniecznie o sztuce.
Lubomierz Miasto ''Kargula i Pawlaka''- Lubomierz to architektoniczna perła Dolnego Śląska. Nie zniszczony przez II Wojnę Światową zachował kształt śródmieścia charakterystyczny dla średniowiecznych osad targowych. Malowniczość miasteczka Lubomierz oraz terenów gminy spowodowała, że nakręcono tu osiem filmów, min. „Sami Swoi” i cały tryptyk S.Chęcińskego. Od 1997r. corocznie w połowie sierpnia jest organizowany Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych, na który przybywa wielu znakomitych aktorów, reżyserów i tysiące turystów.

Ruiny Zamku Wleń

Ruiny średniowiecznego zamku górującego nad Wleniem,będącego pierwszą na ziemiach polskich warownią o konstrukcji murowanej. Dzisiaj w dobrym stanie zachowała się jedynie baszta, która jest wspaniałym punktem widokowym na miasto Wleń, Pogórze Izerskie i Kaczawskie a także Karkonosze. Znajdują się one na szczycie Góry Zamkowej, będącej rezerwatem przyrody, z cennymi okazami fauny a znanym najbardziej z czosnku niedźwiedziego.

Rezerwat Przyrody Góra Zamkowa

mający na celu ochronę cennych gatunków roślin oraz zabytków kultury materialnej. Ścieżki po rezerwacie prowadzą wśród niezwykle ciekawych grądów zboczowych a podczas wędrówki można obserwować rośliny chronione m.in. czosnek niedźwiedzi, lilię złotogłów, parzydło leśne, irgę czarną, berberys zwyczajny, gnieźnika leśnego czy bluszcz pospolity.

Zapora wodna i zalew w Pilchowicach

W trzy lata po wielkiej powodzi z 1897 roku, zapada decyzja o budowie zapory wodnej w Pilchowicach, dzięki której stworzony zostanie zbiornik retencyjny i hydroelektrownia. Wkrótce rozpoczęto budowę, która trwała zaledwie osiem lat i już 16 listopada 1912 r. nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonał ówczesny Cesarz Wilhelm II. (...) Dzisiaj jezioro wraz z zaporą przyciągają rzesze turystów, którzy to pragną odetchnąć świeżym powietrzem oraz w ciszy i spokoju podziwiać urokliwe krajobrazy. W sezonie letnim można wypożyczyć kajak, rower wodny czy jacht a przez cały rok na jeziorze moczą kije dziesiątki wędkarzy

Zamek Grodziec -Kraina Wygasłych Wulkanów- Muzeum Złota w Złotoryi

Na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu - 389 m n. p. m. w malowniczej scenerii wznosi się bajeczna budowla o bogatej historii sięgającej czasów 1155r. to- Zamek Grodziec. Góra zamkowa to również bogactwo fauny i flory, rozmaitych pomników przyrody ożywionej i nieożywionej i oczywiście specyficzny mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi. Jest to perełka regionu i nie wątpliwi magnes na skalę międzynarodową przyciągający turystów z różnych zakątków świata. Obecnie na zamku odbywają się imprezy o zasięgu regionalnym i międzynarodowym:

  • Legnicko-Brzeski Turniej Rycerski o Srebrny Pierścień Kasztelana
  • Międzynarodowe Biesiady Zespołów Kresowych
  • Śląskie Święto Pieśni
  • Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego.

Muzeum Złota w Złotoryi

Budynek dzisiejszego Muzeum Złota jest obiektem zabytkowym, pochodzącym z drugiej połowy XVII w., wkomponowanym w mury obronne miasta. W muzeum można podziwiać rozmaite zbiory z różnych dziedzin m.in. geologiczne, bibliofilskie, numizmatyczne i archeologiczne.

Zamek Czocha

koleina perła architektoniczna na szlakach turystycznych okolic Lwówka Śląskiego.Wzniesiony z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Polożony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Długo musiano czekać na powrót do dawnej świetności. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Jeziora Złotnickie, Leśniańskie,Zapora Złotnicka na Kwisie i Zalew Złotnicki

Na przedpolach Leśnej powstała piękna, kamienna tama wysokości 35 m i długości 135 m oraz elektrownia wodna, a za tamą jezioro zwane Leśniańskim lub Czocha. Jezioro wije się wśród zalesionych usianych skałkami wzgórz, wolne jest od tłumów, stwarzając fantastyczne warunki do wypoczynku. Jezioro Złotnickie to 120-hektarowy brat Jeziora Leśniańskiego Drugi z pięknych zbiorników w przełomowej dolinie Kwisy. Nazwa zbiornika pochodzi od leżącego w jego sąsiedztwie dawnego miasteczka Złotniki. Pomiędzy tamą złotnicką a Jeziorem Leśniańskim Kwisa płynie uroczą zieloną doliną, gdzie eldorado mają wędkarze.

Żywe Muzeum Ceramiki

obejmuje ono wszystkie etapy produkcji i pozwala z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób powstaje piękna ceramika.Wszystkie osoby, które chcą poznać bolesławieckie tradycje garncarskie, już od ponad wieku rozsławiające te miasto na całym świecie, zapraszamy do zwiedzania.

Hotel na nartyHotel MadelaineHotel w górach Lwówek Śląski

+48 501 069 420

kontakt@hotel-madelaine.pl

design LEMONPIXEL.pl   /   booking HOTRES.pl