Lwówek Śląski

urzeka pięknem i bogactwem form przyrody

Ciekawa atrakcja turystyczna Lwówka Śląskiegoi

Szwajcaria Lwówecka

Szwajcaria Lwówecka to ciekawa atrakcja turystyczna Lwówka Śląskiego, jest to grupa malowniczych piaskowcowych form skalnych, które znajdują się na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bobru. Szwajcaria Lwówecka nazywana też bywa Lwóweckimi Skałami.
Szwajcarię Lwówecką tworzą ciekawe formy skalne o wysokości 30-50 m, wśród których powstała ścieżka edukacyjna ułatwiająca zwiedzanie. Utworzone tu są miejsca na ogniska i ścieżki spacerowe dla całej rodziny. Jest też punkt widokowy z piękną panoramą, m.in. Karkonoszy.
Szwajcaria Lwówecka znajduje się przy drodze wyjazdowej do Jeleniej Góry. Obok wejścia na skałki jest bezpłatny parking i tablica informacyjna.

Szwajcaria Lwówecka
ul. Jaśkiewiecza, Lwówek Śląski

Malowniczy obszar objęty ochroną.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru 

Park Krajobrazowy Doliny Bobru to piękny malowniczy obszar objęty ochroną. Park znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego i obejmuje dolinę Bobru w granicach miejscowości: Jelenia Góra, Pilchowice, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń.
Przełom doliny Bobru objęty jest dodatkowo programem Natura 2000, ze względu na swoje walory przyrodnicze i krajobrazowe. Szczególnie między Jelenią Górą a Lwówkiem rzeka Bóbr tworzy piękny, malowniczy przełom. To właśnie Bóbr oddziela Pogórze Izerskie od Gór Kaczawskich. Na tym odcinku Parku Krajobrazowego Bóbr płynie głęboko wciętą niecką, z licznymi widowiskowymi przełomami przez skalne masywy górskie, o zróżnicowanej budowie geologicznej. Rzeka tworzy tu wąwozy o urwistych, skalnych brzegach i efektowne spiętrzenia.

info: polskieszlaki.pl

Gotycko-renesansowy budynek.

Ratusz we Lwówku Śląskim

Ratusz w Lwówku Śląskim – gotycko-renesansowy budynek wzniesiony w latach 1522-1524, na skutek rozbudowy poprzedniego ratusza. Rozbudowany w latach 1902-1905, obecnie jest siedzibą władz miejskich i placówki historyczno-muzealnej i innych instytucji.

Jeden z zabytkowych parków miejskich we Lwówku Śląskim

Planty we Lwówku Śląskim

Planty w Lwówku Śląskim – jeden z zabytkowych parków miejskich we Lwówku Śląskim otaczający Stare Miasto, założony w 1870 r., o powierzchni 7,4 ha i obwodzie 1,8 km. Założone w miejscu częściowo zlikwidowanych fortyfikacji miejskich: murów obronnych, wałów ziemnych i fosy miejskiej.
Planty powstały na miejscu fortyfikacji otaczających Lwówek Śląski: murów obronnych oraz położonej na ich przedpolu fosy i wałów ziemnych. W 1870 roku planty stały się miejscem spacerów, spotkań towarzyskich, a nawet imprez i uroczystości lokalnych.

info: wikipedia

Małe koło Lwówka

Żwirownia Rakowice

Żwirownia Rakowice Małe koło Lwówka
Wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych „Czerwony Rak”
Atrakcje - Bahama Wake.

pl
arrow

Rezerwacja

Lwówek Śląski

URZEKA PIĘKNEM I BOGACTWEM FORM PRZYRODY

PFR
design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl